Hotel De Béthune-Sully

Jedním z míst, které je nedaleko dnešního nezajímavého náměstí Bastily je i Hotel De Béthune-Sully. Konkrétně stačí jít po rue St. Antoine a je to jeden z prvních „hotelů“. Kdyby se jednalo o obyčejný hotel, tak by na něm samozřejmě nebylo ani nic zajímavého. Tady jde ale především o takzvané hôtels, jak se obecně nazývají městské paláce šlechty, měšťanů a významných královských úředníků.

V tomto De Béthune-Sully žil například ministr Jindřicha IV. Maxmilian de Béthune, který se sem nastěhoval v roce 1634. Jedná se o opravdu nádherný palác s typickou výzdobou pro XVII. Století. Ve fasádě paláce je mnoho soch, z nichž čtyři představují roční období. K paláci Hôtel de Béthune-Sully patří také oranžerie na konci zahrady. Jméno nese podle toho, že se tam dříve přechovávali exotické plody, převážně citrusy (orange-francouzsky pomeranč).

Další takovéto paláce naleznete taktéž hned za rohem na Place des Vosges, které je prakticky celé tvořeno jen těmito nádhernými sídli. Přitom se jedná o velmi klidné místo, které je uzavřeno od ruchu okolního velkoměsta a spíš než jako jedno z nejstarších zachovalých náměstí Paříže působí jako tichá oáza.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist