O Paříži

Paříž – hlavní město Francie a jedno z nejdůležitějších měst v Evropě i světě. Nádherné historické město, které si je vědomo své historie a romantické atmosféry. Zároveň ale moderní metropole s mrakodrapovou čtvrtí La Défense a spoustou dalších lákadel.

Při vyslovení jména Paříž si snad každý něco vybaví. Vždyť je to jedno z nejznámějších a nejzajímavějších měst na světě. Obrovská multikulturní metropole, která nabízí snad všechno co si jen dovedete představit.

V samotné Paříži žije kolem 2,2 miliónu obyvatel. V celé aglomeraci města, ale pak už více než 10 miliónů lidí. Samotné jméno města je prestižní adresou a proto zde sídlí víc jak polovina všech francouzských firem. Paříž je ale samozřejmě i oblíbeným sídlem mezinárodních institucí jako je UNESCO, OECD nebo ICC a další.

Při návštěvě Paříže je velkou výzvou navštívit alespoň deset těch nejzajímavějších památek – míst. A věřte, že výběr je opravdu široký: Eiffelova věž, muzeum Louvre, zámek ve Versailles, Vítězný oblouk na konci bulváru Champs-Élysées, katedrálu Notre Dame a ostrov Cité, komplex Invalidovny, palác Chaillot, romantický Montmantre, ale i spoustu moderních lákadel od mrakodrapové čtvrti La Défense s La Grande Arche až po Disneyland.

Paříž je nádherné město a pro turisty velmi přívětivé. Neváhejte se sem vydat a rozšířit si tak vaše obzory a také prožít nevšední zážitky.

Pokud hledáte více informací a naše stránky už vám nestačí, tak můžete navštívit velmi obsáhlý článek na české wikipedii nebo oficiální web města Paříž na adrese www.paris.fr.

TOPlist