Mapy Pařížského metra

Pařížské metro je opravdu monumentální a to hlavně svým rozsahem. Má celkem 14 linek, které jezdí na kolejích o celkové délce 213 km. Stanic je kolem tří stovek a dobrých šedesát z toho je přestupních. Metro má v Paříži dlouhou historii sahající až do roku 1900, kdy bylo otevřeno k příležitosti Světové výstavy. Celkově tak zdejší metro patří k těm největším, nejstarším, nejznámějším a nejvytíženějším na světě. Zorientovat se v této spleti linek navíc ještě v kombinaci s další povrchovou dopravou není vůbec jednoduché. Právě proto jsme pro vás připravili následující mapy pařížského metra. Vy si je můžete pohodlně stáhnout a snad vám opravdu pomohou.

 

Základní mapa pařížského metra (rozlišení 971 x 679, 279 Kb) – Jednoduchá základní mapa linek pařížského metra. Z této schematické mapy si můžete udělat rychlý přehled o vedení linek, ale i o jednotlivých stanicích.

Mapa metra Paříž

 

Oficiální mapa metra Paříž (rozlišení 1134 x 1144, velikost 216 Kb) – Mapa vydaná přímo provozovatel metra společností RATP. Jedná se o velmi přehlednou schematickou mapu, všech stanic podzemní dráhy včetně těch přestupních a vedení linek. Na mapě jsou znázorněny i další spoje.

Oficiální mapa pařížského metra

 

Kompletní mapa pařížského metra (rozlišení 2000 x 1536, velikost 779 Kb) – Velmi podrobná mapa pařížské hromadné dopravy. Naleznete na ní zakreslené všechny trasy metra, dále trasy příměstských vlaků RER a také těch pár tramvajových tras, které Paříž má.

Kompletní mapa pařížského metra

 

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist